Son Dakika
23 Kasım 2014 Pazar

Yaz Mevsiminin Özellikleri Nelerdir?

22 Mart 2013 Cuma, 09:43
 

yaz mevsimi resimleri

Dünyada görülen dört mevsimden birisi olan ayı, en sıcak mevsimdir. Güneş ışınları Kuzey Yarım Küre’ye dik gelmeye başladığı zamanda bu yarım kürede görülür. Yaz aylarında en uzun günler görülmektedir. Kuzey Yarım Küre’de 21 Haziran ile 22 Eylül arasında, Güney Yarım Küre’de ise 22 Aralık ile 21 Mart arasında güneş ışınları dik ve dike yakın açılarla gelmektedir. Bu yüzden yaz mevsimi güneş ışınlarına bağlı olarak dik gelen zamanlarda görülmektedir. Yaz mevsiminde insanlar genelde vaktini tatil yaparak ve eğlenerek geçirirler. Ülkenin ihtiyaç duyduğu arpa, mısır, buğday, yulaf gibi tahıllar yaz aylarda elde edilmektedir. Yaz mevsimde tabiatın güzelliklerini fark etmek ve gezmek için güzel bir mevsimdir. Ayrıca sağlık için gerekli olan D vitamini yaz aylarda bünyemize kazandırabiliriz. Güneş ışınları insan vücudunda olan birçok hastalığı yok eder ve insanların iyileşmesinde etkilidir. Ancak güneş altında fazla kalmakta büyük oranda zararlıdır. Birçok insan yaz aylarında sıcaklar nedeniyle beyin kanaması geçirmektedir. Bu yüzden yaz mevsiminde aşırı sıcaklıklardan kendinizi korumanız gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Matematik Nedir Kim Tarafından Bulundu? başlıklı makalemizde matematiği kim buldu, matematiğin tanımı ve matematik hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: yaz mevsiminin özellikleri, yaz mevsimi özellikleri, yaz mevsiminin özellikleri nelerdir, yaz mevsimi, yaz mevsimin özellikleri, yazın özellikleri, yaz mevsiminin özellikleri kısaca, yaz ayının özellikleri, yaz özellikleri, yaz ın özellikleri

5 Yorum

 1. azra

  17 Nisan 2013 at 18:56

  çok güzel yazmışsınız.çok teşekkür ederim.bende şunu sizlere arz ediyorum:
  Yazın Özellikleri

  Yaz, en sıcak mevsimdir. Kuzey Yarım Küre’de en uzun günler yazda gerçekleşir. Dünya ısıyı depo ettiği için en sıcak günler genellikle yaklaşık iki ay sonra ortaya çıkar. Sıcak günler Kuzey Yarım Küre’de 21 Haziran ile 22 Eylül arasında, Güney Yarım Küre’de ise 22 Aralık ile 21 Mart arasındadır.

 2. mehmet yaşa

  29 Mayıs 2013 at 20:08

  çok iiyi bir yorum

 3. zeynep yıldırım

  16 Şubat 2014 at 12:57

  Ben beğendim ama bence üsteki resmi değiştirin çünkü herkez onu kullanıyor.Daha dolu resim var zaten.

 4. betül

  14 Mayıs 2014 at 17:55

  çok güzel yorumlar

 5. aysel

  22 Ekim 2014 at 19:47

  Bilgiler çok faydalı teşekkürler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
yasam-kocu-nedir
Yaşam Koçu Nedir?

Kapat