Son Dakika
23 Kasım 2014 Pazar

Kavşak Nedir?

16 Haziran 2013 Pazar, 03:00
 

kavsak_nedir

Kavşak Nedir, Kuralları, Hakkında Bilgi, Tanımı

Kavşak tanım anlamı olarak , iki ya da daha fazla kara yolunun kesişmesi ya da birleşmesi ile oluşan , ortak alanlara kavşak adı verilir . Başka bir tanım ile de akarsu ya da yol gibi giden şeylerin birleştikleri ya da kesiştiği yer olarak da bilinir . Kavşaklarda geçiş sırasında dikkatli olmak gerekir . Kavşakların geçiş kısmında trafik lambaları genel olarak bulunur . Bu ışıklarda kırmızı ışıkta beklemek sarı ışıkta hazır olmak ve de yeşil ışıkta geçmeye dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklarda geçişte diğer yönden gelecek olan taşıtlara çok dikkat etmek gerekir . Çünkü o sırada kurala uymadan hızla gelen bir taşıt sizin geçmek için harekete geçtiğinizi , ya da ışığın yeşil yandığını görmedikleri taktirde ciddi kazalara neden olabilir hatta ölüm ile bile sonuçlanacak ciddi kazalara neden olabilir . Kavşaktan geçiş sırasında kavşak yönüne çok dikkat etmek gerekir .

kavsak nedir Kavşak Nedir?

 

Kavşağın ters yönüne girmek son derece tehlikeli olacaktır . Bu neden ile kurala dikkat etmek gerekir . Eğer kavşakta trafik ışıkları yok ise , bu durumda karşıdan gelen arabalara dikkat ederek kavşaktan dikkatli bir şekilde dönmek gerekir . Ayrıca eğer kavşakta trafik polisi bulunuyor ise de bu durumda trafik polisinin işaret ve de kurallarına dikkat etmek gerekir . Ayrıca Kavşaklar taşıt geliş ve de gidişine olanak verecek bir biçimde dolaşım şekline göre biçimlenmiş bir kent çizgisi adı verilir .

 

Bir önceki yazımız olan Romantik Yatak Odası Nasıl Dizayn Edilir? başlıklı makalemizde ilginç yatak odaları, romantik yatak odaları ve yatak odası dizayn etme hakkında bilgiler verilmektedir.

Renkli Sitem: kavak, kavşaklarda nasıl davranılması gerekir, kavşak nedir, kavşak tanımı, kavşak, kavsaklarda nasil davranilmali, kavsaklarda nasil davranilir, kavşagın tanimi, kavsaklarda nasil davranilmalidir, kavşaklarda nasıl davranılmalı

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
yasam-kocu-nedir
Yaşam Koçu Nedir?

Kapat